Cześć! Miło mi, że zawitałaś/eś na mojej stronie :)

Mam na imię Kasia, jestem magistrem dietetyki i moją małą misją życiową jest obalenie postrzegania diety jako masy nakazów i zakazów oraz zero-jedynkowego podejścia do naszego sposobu żywienia - czyli twierdzenia, że coś jest “dobre” (czytaj, można jeść do woli) a coś innego “złe” (więc nawet nie myśl o tym ciastku!). Mówię temu stanowcze nie! Dlaczego? Bo to właśnie przez takie postrzeganie, słowo “dieta” kojarzy nam się z tysiącem wyrzeczeń i już na samą myśl o niej, chcemy sięgnąć po tabliczkę czekolady, bo przecież “na diecie” nie będę mógł/mogła jej zjeść… Wcale nie musi tak być!

Chcę pokazać Ci, że w żywieniu, nic nie jest biało-czarne. Nie ma produktów spożywczych, które są zawsze “zdrowe” lub zawsze “niezdrowe” - wszystko zależy od kontekstu, sytuacji czy chociażby ich ilości ;)

Doskonale rozumiem Twoje żywieniowe rozterki, ja również przez nie przechodziłam ;) Kilka ładnych lat próbowałam na sobie przeróżnych, mniej lub bardziej dziwnych, modeli żywieniowych. Intermittent fasting, śniadania białkowo-tłuszczowe, ćwiczenia na czczo, wieczne ograniczanie jedzenia - ja to wszystko przerobiłam. Z jakim skutkiem? Te wszystkie “eksperymetny” uświadomiły mi, że ja tak dłużej nie chcę! Zrozumiałam, że najprościej w świecie, pragnę cieszyć się jedzeniem (i nie obawiać się kromki chleba na śniadanie!), czerpać płynące z niego korzyści, tak by czuć się dobrze w swoim ciele, zarówno fizycznie ale też i psychicznie oraz w końcu uwolnić się od tych natrętnych myśli o cyferkach na wadze. Niby nic odkrywczego a jednak - zajęło mi to kilka lat, dlatego też pozwól mi ukrycić Ci tę drogę :)

Na mojej stronie znajdziesz sprawdzone, przepyszne i pełnowartościowe przepisy (głównie roślinne, lecz tradycyjne wersje również się pojawiają), jak i artykuły związane z szeroko pojętym żywieniem i zdrowiem. A ponieważ jestem osobą, która wszystko musi mieć poparte dowodami (cóż poradzę, taka moja natura 😅), to i również przekazywane Wam treści opierają się na, tzw. Evidence-Based Nutrition, czyli po prostu na twardych dowodach naukowych.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu masę inspiracji i przekonasz się, że sposób żywienia sprzyjający Twojemu zdrowiu, jest prostszy niż myślisz!